Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-24 10:41:07

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Ulubiony bohater One Piece

Do tej pory nikt takiego tematu nie utworzył, to też robię to ja. Bez żadnych ograniczeń... Dawać swoich ulubionych piratów, marynarzy, szczury lądowe czy kogo tam lubicie

Ja wśród różnych frakcji z OP mam swoich ulubionych... Jednego trudno byłoby wybrać. Jeśli chodzi o załoge to uwielbiam Zoro, Usoppa i Luffy'ego. Trudno powiedzieć kogo bardziej
Luffy jest idealnym głównym bohaterem. Uwielbiam takich. Bez względu na to ile by w życiu nie przeżył uśmiecha się (i to wcale nie na siłę) i cieszy z byle pierdoły.

Zoro jest trochę do niego podobny, tylko wygląda groźniej To, że on i Luffy rozumieją się bez słów tylko to potwierdza. No i jest szermierzem...

Usopp... Wiele osób go nie lubi, bo jest tchórzem. Ale ludzie... On jest strzelcem. Snajper atakuje zawsze z ukrycia, więc do tego nie trzeba wykazywać się brawurowa odwagą. Usopp jest inteligentnym gościem więc trzęsie portkami kiedy może zginąć. Norma ^^ A do tego  cudnie wygląda

Wśród marynarzy nie ma takiego, z którym chciałaby się zaprzyjaźnić, ale aż mam dreszcze gdy myślę o Akainu. Jest to bohater stworzony absolutnie perfekcyjnie. Służbista, idealny żołnierz. Zdecydowanie nie chciałabym mieć go za szefa, ale nie można zaprzeczyć, że takiego bohatera do "nielubienia" niewiele mang serwuje. Przede wszystkim nie przesiąknięty żądzą zemsty i opanowania świata. Ba, jest bohaterem pozytywnym... Przecież chroni świat przed piratami. Czy nie tego oczekujemy od naszej policji? Sumienności, nieugiętości, logicznego myślenia, braku przekupstwa?

Równie dobra postacią co Akaniu jest dla mnie Czarnobrody. Jest doszczętnie zły. Ale jest PRAWDZIWYM piratem. Nie mam na myśli tego ze kradnie i morduje, ale raczej jego pierwsze spotkanie z Luffy'm. Kiedy powiedział, że Sky Island istnieje, piraci mogą mieć marzenia a era jeszcze się nie skończyła. Kiedy powiedział Nami, że Luffy i Zoro pobici przez Bellamiego tak na prawdę są zwycięzcami tej walki, kiedy chciał się bić z Luffym o taka pierdołę jak ciasto... Zaskarbił sobie tym moją dozgonną sympatię. A potem było tylko lepiej... Unikał walki z Ace'm, później unikał walki z Luffy'm chociaż tak naprawdę był w stanie pokonać obu. Zaprzyjaźnił się ze swoją załogą, do Nowego Świata wypłynął na tratwie... Ludzie, bez względu na to ile złych rzeczy zrobił jest super bohaterem.

Lubię także Shanksa, Mihawka i Lawa.
Shanks był wśród moich ulubionych bohaterów od pierwszego chaptera To jak nabijał się z małego Luffy'ego a potem jak go uratował... A potem jak się dowiedzieliśmy jaka jest szychą. W momencie w którym pokazano nam jakie więzi łączą go z Mihawkiem byłam wniebowzięta :3 
Podobnie zresztą pokochałam wówczas Mihawka. Potem tylko się umacniałam w swoim uwielbieniu.

Lawa również lubiłam od pierwszego spotkania. A jak potem uratował Luffy'ego... to moja sympatia wzrosła dwukrotnie. Tym bardziej, że poznaliśmy jeszcze jego załogę. I teraz w obecnym arcu kiedy wiemy jak jest silny... mam nadzieję, że moja miłość będzie rozkwitać ^^

To by chyba było na tyle... A jak u was?


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-24 16:44:09

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Ulubiony bohater One Piece

Oczywiście nie znajdę jednego faworyta, gdyż jak na złość mam dylemat, bo jest tylu genialnych bohaterów, którzy wnoszą coś nowego i różnią się ode siebie niesamowicie. Mimo, że daleko jeszcze nie jestem w One Piece, to mogę stwierdzić, że lubię prawie całą załogę słomianych, prócz Nami i Usoppa ALe wybierając tego najlepszego, to postawiłabym na Zoro, chyba jedna z najciekawszych i najbardziej zaskakujących postaci w całej dotychczasowej serii anime. Uwielbiam i szanuję w nim to, że jest bardzo honorowy i posługuje się kodeksem samuraja, sama chciałabym poznać cały ten kodeks. Poza tym mam słabość do tego typu postaci, które są w pewnym stopniu tajemnicze, tak Zoro jest według mnie tajemniczy ^^ czasem ciężko go rozgryźć.

D.Lilith napisał:

Usopp... Wiele osób go nie lubi, bo jest tchórzem. Ale ludzie... On jest strzelcem. Snajper atakuje zawsze z ukrycia, więc do tego nie trzeba wykazywać się brawurowa odwagą. Usopp jest inteligentnym gościem więc trzęsie portkami kiedy może zginąć. Norma ^^ A do tego  cudnie wygląda

Nie chodzi tu o to, że jest snajperem i z ukrycia, bo to odziedziczył po ojcu, mi bardziej w nim nie pasuje to, że jest taki...nudny i monotonny, niczym mnie nie zaskakuje.

Wracając do tematu, kolejną postacią byłby Portgas D. Ace, chyba moja ulubiona postać z całego anime, zawsze czymś się wyróżnia od reszty, uwielbiam w nim jego sposób bycia, to, że jest taki impulsywny i porywa się z motyką na słońce. Po prostu jego temperament wymiata, mówiąc prościej ^^

No i Shanks, on też mi się obił już o uszy i został jakoś szczególnie zapamiętany. Niektórzy mogą się nie zgodzić ale według mnie jest bardzo odpowiedzialnym i rozsądnym człowiekiem, mimo, że nie zawsze to pokazuje. Poza tym wie na ile go stać i z kim ma szanse, nie rzuca się na każdego, umie przeanalizować sytuację. No i oczywiście dba o kompanów.

Nie zapomnę wspomnieć, o Akainu i Czarnobrodym, nienawidzę ich za to, że są źli, ale paradoks się znajdzie, bo uwielbiam ich jako negatywnych bohaterów. Niesamowite charaktery. Ale co do Czarnobrodego, to muszę przyznać, że lubię go za oryginalną postać. Był kreowany na wzór Edwarda Teacha, który był genialnym piratem, bez względu czy był zły czy dobry.

No i Monkey.D Dragon, mało o nim wiemy, prawie nic tak szczerze, dlatego strasznie mnie fascynuje ta postać i nie mogę się doczekać, aż całkowicie wyjdzie z cienia ^^

Ostatnio edytowany przez Kahlan (2012-04-24 16:46:37)


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#3 2012-04-24 23:37:43

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Ulubiony bohater One Piece

Uff, trochę tego będzie, bo w mandze tej jest całe mnóstwo świetnie wykreowanych postaci, ale postaram się jakoś racjonalnie ograniczyć swoją listę. Albo nie
Na samym szczycie mojej listy znajduje się zabójcze trio: Zoro, Luffy, Sanji. Cała trójka jest z jednej strony do siebie bardzo podobna, a z drugiej są totalnie różni i każdy wnosi coś innego Zoro uwielbiam za jego nierozgarnięcie i pozornie olewczy sposób bycie, jednak gdy trzeba to pokazuje swój charakter i siłę Mimo, że swoim zachowaniem próbuje często temu zaprzeczyć, ale nie da się ukryć, że obok ambicji zostania najlepszym szermierzem, najważniejszą rzeczą na świecie są towarzysze i każdego z nich szanuje.   Luffy... jest to typ, który przewija się w wielu shounenach... chosen one, lekkoduch realizujący swoje marzenie, używający najpierw pięści, a później mózgu. Uwielbiam takich Sanji - tego pana uwielbiam za przepychanki z Zoro. uważam, że ta dwójka najzabawniejsza jest właśnie w duecie. poza tym szanuję ideały, którymi kieruje się nasz kucharz, których nie odrzuca nawet jeśli miałby przypłacić głową Co do pozostałych Słomkowych, to żeby nie było, ich również lubię, ale ta trójka ma u mnie wyróżnienie
Następny w kolejce będzie Jimbei. Sympatyczny ryboludź i były Shichibukai... mimo, że może się wydawać poważny i mało zabawny to jednak z czasem okazuję się być piratem z tej samej ligi co Słomkowi i świetnie będzie do nich pasował jeśli w końcu dołączy Teraz trochę o innych "D." - wszyscy są genialni. Na pierwszy ogień idzie ojczulek Luffiego - Dragon O tej postaci nie można napisać zbyt wiele, ciężko za coś go lubić bądź nie... po prostu zbyt mało o nim wiemy I właśnie to, że tak długo jego osoba jest owiana tajemnicą, sprawia, że jest ona tak cholernie interesująca. Osobiście mam nadzieję, że wbrew temu co do tej pory widzieliśmy, czyli jego powagę, ostatecznie okaże się on typowym, przezabawnym D. . Kolejny będzie Garp - mimo, że oddany marynarce to nie można go traktować jako przeciwnika Słomianych. Uwielbiam jego reakcje na kolejny nowiny dotyczące członków rodziny. Następny w kolejce jest świętej pamięci Ace Urzekły mnie jego samobójcze zapędy, gdy próbował zdobyć głowę "Staruszka". Poza tym miał świetny charakter i tę niezwykłą pewność siebie Jak się później okazało niestety zbyt wielką No i pozostał człowiek, który znacząco przyczynił się do śmierci tego poprzedniego... Czarnobrody. Można go nienawidzić za to, że jest zły, za to, że schwytał Ace'a, za to, że zabił Białobrodego... ale... i tak jest genialny. Pirat pełną gębą... może być zły i niedobry, ale również podąża za swoimi marzeniami i tak samo jak nasz główny bohater, najpierw robi, a później myśli no i tym sposobem dosyć płynnie przeszliśmy do Imperatorów Nowego Świata, więc czas na Białobrodego - piękne ideały, nieustraszony, a przy tym potrafił być momentami zabawny oglądanie jego wielkiego wejścia do Marinford i wszystkich jego walk było samą przyjemnością. Szkoda, że straciliśmy zarówno jego jak i Ace'a. No i w końcu Czerwonowłosy Shanks. Jedna z wielu postaci, o których jeszcze sporo musimy się dowiedzieć, mimo, że pojawił się praktycznie na samym początku serii. Te jego 2 twarze - jedna radosna, uśmiechnięta i zaczerwieniona od nadmiaru sake i druga, która się pojawia gdy chodzi o życie przyjaciół To czyni z niego jedną z najciekawszych postacie w świecie One Piece. Podobną, w moim odczuciu, do Shanksa postacią jest Rayleigh, który również znajduje się w gronie moich ulubieńców. Jednak myślę, że on nie odegra już tak znaczącej roli jak Czerwonowłosy.  Chciałem jeszcze poświęcić trochę miejsca postaciom takim jak Marco, Mihawk, Kuma, Crocodile, Smoker, Ivankov i Law, bo również są świetni, ale nie mam już siły Na pewno będą jeszcze okazje i tematy, w których nie zostaną już pominięci .

Ostatnio edytowany przez Zoro (2012-04-24 23:39:47)


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#4 2012-04-24 23:46:34

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Ulubiony bohater One Piece

Zoro napisał:

Następny w kolejce jest świętej pamięci Ace Urzekły mnie jego samobójcze zapędy, gdy próbował zdobyć głowę "Staruszka". Poza tym miał świetny charakter i tę niezwykłą pewność siebie   Jak się później okazało niestety zbyt wielką

No tak, Ace u wielu osób należy do tych ulubionych z OP. No masz rację, zapomniałam wspomnieć o jego pewności siebie, ale to nie jego wina, chciał być honorowy i pomścić członka załogi, tu chyba nawet nie chodzi, że jego pewość siebie była zbyt duża, owszem porywał się na rzeczy niemozliwe, ale w tym przypadku czuję, że było inaczej.


Zoro napisał:

więc czas na Białobrodego - piękne ideały, nieustraszony, a przy tym potrafił być momentami zabawny  oglądanie jego wielkiego wejścia do Marinford i wszystkich jego walk było samą przyjemnością.

No i zapomniałam o jeszcze jednej osobie, Białobrody, co za dziadek Pieknie to ująłeś Zoro, że nasz brodaty miał piękne ideały. Najbardziej jednak ujęło mnie to jak traktował załogę, stworzył sobie prawdziwą rodzinę ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#5 2012-04-25 20:20:37

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Ulubiony bohater One Piece

Do tej pory najlepszą postacią jaką widziałem w OP jest Smoker bo ma jaja jakich nikt inny tam nie ma. Zresztą powinien być pakerem numero uno bo nie wyobrażam sobie walki Smokera w której dostaje po dupie posiadają swoją moc Sam fakt remisu z Acem to chyba jeden z niewielu momentów w których pomyślałem sobie że pan Oda to chyba skretyniał do końca bo dym powinien zdusić ogień a nie go rozniecać jak wiatr


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#6 2012-04-26 09:17:14

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Ulubiony bohater One Piece

W sumie te lubię Smokera Nie aż tak bardzo, ale lubię Strasznie zapunktował u mnie w Alabaście, kiedy siedział ze Słomkami w klatce, dosiadł się do nich i zapytał: "To jak stąd wiejemy?" A potem jak powiedział rządowi gdzie ich ma podczas rozmowy po złapaniu Crocka... Cudnie że pojawił się w aktualnym arcu. tym bardziej, ze Smoker w damskim ciele, z rozchełstaną koszulą i cygarem w zębach wygląda epicko do granic możliwości

Tak szczerze, to mogłabym jeszcze wspomnieć o Crocodailu... Znaczy się średnio go lubię, ale podoba mi się jako postać. Jest mocno zagadkowy... Po tym jak go Luffy sprał nauczył się pokory, ruszył w morze i na bank odegra spora rolę w Nowym Świecie. Ciekawi mnie tylko czy będzie sojusznikiem czy wrogiem


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#7 2012-04-26 10:36:34

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Ulubiony bohater One Piece

Moim zdaniem Crocodile będzię się przewijał przez resztę podróży w podobnym charakterze jak Smoker Czyli będzie się raz po raz pojawiał i psuł wszystkim szyki Nie sądzę, żeby też, że będzie się go dało sklasyfikować jako sojucznika bądź wroga To będzie zależało od okoliczności - tak jak w Marineford W każdym bądź razie ucieszył mnie jego powrót - był świetny jako czarny charakter i genialnie również się sprawdził w odrobinę innej roli podczas wojny Ciekawe jaką pozycję sobie wypracował w Nowym Świecie w ciągu tych 2 lat
Co do Smokera to myślę, że ze wszystkich Marines odegra największą rolę w tej przygodzie i skończy jako jeden z admirałów i będzie budował przyszłość Marynarki Albo i już dostał taką propozycję, ale powiedział "górze", żeby się wypchali


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#8 2012-04-26 11:29:29

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Ulubiony bohater One Piece

Pewne jest że Krokuś nie będzie się mścił, bo za inteligentny na to jest Z tym, że może się okazać, że w którymś miejscu będą mieć sprzeczne interesy ze Słomkowymi
I teraz pytanie... Czy się Krokuś podda, mając w pamięci poprzedni wpierdziel, czy też stanie naprzeciwko Luffy'ego mówiąc: "tym razem cie pokonam!"
Mi marzy się taka sytuacja w której Croco byłby ofiarą a Luffy jakoś by mu pomógł. Może wyjaśni się wtedy ta zagadka z tajemnicą której tak pilnie strzeże


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#9 2012-04-27 11:23:33

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Ulubiony bohater One Piece

Ale z tematu schodzicie powoli No to ja dodam coś z innej beczki, bo powiem, że od jakiegoś momentu do moich ulubionych bohaterów należy nie kto inny jak Marco z załogi Białobrodego Mimo, że jakoś często się nie pokazywał, to jednak nadal mam nadzieję, że przejdzie na bliższy plan w OP i po śmierci Staruszka, będzie się częściej wplatał w główną akcję. Poza tym uwielbiam jego owoc No i trzeba przyznać, ze mimo, że stoi gdzieś dalej, to jest jedną z najsilniejszych osób w anime

Poza tym jeszcze edytuję i napiszę, że jest Sanji, ah ten kucharz, naprawdę niesamowita postać zwłaszcza podczas kłótni z Zoro Ogólnie uwielbiam jego styl walki.

Ostatnio edytowany przez Bay (2012-05-07 17:23:30)


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#10 2012-05-07 16:59:55

yoogurth

Gość

Re: Ulubiony bohater One Piece

Tony - co tu dużo pisać .. mam parcie na takie zwierzaczki
Zoro - najbardziej pasuje mi w nim jego ... postawa ? kolor włosów ?

 

#11 2012-05-09 00:50:16

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Ulubiony bohater One Piece

Hm... Smoker, Kuro, Crocodile, Zoro... Wychodzi na to że najbardziej lubię co bardziej "łotrowskie" postacie. Ale co zrobić skoro Oda kreuje ich świetnie, przy okazji dając im najlepszy "dizajn" (te cygara...).

Swoją drogą myślę że Robin również byłaby całkiem ciekawą postacią gdyby tylko nie cierpiała na chroniczny paraliż języka przez który, z tego co słyszałem, za każdym razem po wydaniu chaptera w którym wypowiada pełne zdanie w Japonii ogłaszają święto narodowe.


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plciechocinek noclegi Komornik Jarocin