Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-03 00:33:26

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Haki

Założyłem ten temat, ponieważ uważam, że umiejętność jaką jest Haki zasługuje na oddzielny temat do dyskusji tak jak i diabelskie owoce Szczególnie chciałbym podyskutować na temat Haoshoku Haki - jedynego rodzaju Haki, którego nie da się wyuczyć tylko, z którym trzeba się urodzić Nie pamiętam czy było to wspominane w mandze czy gdzieś wyczytałem, że tylko jedna na milion osób rodzi się z tą umiejętnością. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to, że są to z reguły osoby, które aż ciągnie do największego skarbu na świecie Póki co potwierdzono tą umiejętność u następujących osób:
Luffy, Dragon, Ace, Shanks, Białobrody, Boa Hancock i Rayleigh.
Nie da się ukryć, że wszystkie te osoby są powiązane z naszym głównym bohaterem
Jak myślicie, kto jeszcze posiada tę umiejętność, co tak naprawdę jest czynnikiem decydującym o tym, że się ją posiada i czym w ogóle jest ta moc i jaki jest jej potencjał? Ja osobiście obstawiam, że Czarnobrody również posiada to COŚ, żeby nie było zbyt kolorowo, że tylko pozytywne postacie posiadają tę moc No i myślę, że nie byłoby żadnym zaskoczeniem gdyby okazało się, że również Król Piratów miał Haoshoku Haki. A skoro i Dragon i Luffy ją posiadają to może i Garp?
Zapraszam do dyskusji


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#2 2012-04-03 08:57:57

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Haki

Mam takie niejasne przeczucie że haki zdobywcy, zwane królewskim jest nieodłącznym elementem "woli D". A gdyby tak było to zarówno Garp jak i Czarnobrody mieliby tą zdolność. Że nie wspomnę o Królu Piratów
Znaczy powiem tak: Roger miał ją na bank i myślę, że nawet jeśli Oda nigdy tego nie powie to sam fakt, że został królem idealnie nawiązuje do nazwy tej umiejętności: królewskiego haki.

Jeśli chodzi Garpa, to raczej się już nie przekonamy na własnej skórze czy jest użytkownikiem koloru zdobywcy. Ale Czarnobrody... Nie obraziłabym się gdyby był i myślę, że mamy realne szanse przekonać się o tym w mandze

Mnie z kolei bardziej interesuje czy możliwe jest, że Haoshoku Haki opanował też Zoro? Zwróciłam uwagę na dwa takie momenty w mandze i anime, które mogą wskazywać, że Zoro go używa.
Za pierwszym razem nie do końca świadomie i nie do końca udanie ale zawsze Wtedy na archipelagu, kiedy otoczyła go gromada łowców głów. Kojarzycie? Zoro (z charakterystyczną muzyką w anime) podniósł tylko wzrok, a łowcy od razu się cofnęli. Moim zdaniem wyglądało to dokładnie tak jak wtedy gdy Shanks kazał spadać potworowi morskiemu który użarł mu rękę.
Za drugim razem przypomniałam sobie tą teorię kiedy na FI Luffy użył haki zdobywcy. Sanji był wtedy... pozytywie zaskoczony a Zoro rzucił od niechcenia: "Gdyby nie potrafił chociaż tego, musielibyśmy zmienić kapitana." Może niewiele nam to mówi, ale na logikę... Gdyby Luffy nie miał haki królewskiego, a Zoro zdawał sobie sprawę z tego, że potrafi go użyć to jego wypowiedź byłaby jak najbardziej na miejscu. Bo co to za załoga, w której pierwszy oficer jest silniejszy od kapitana?
No i za korzyść Zoro przemawia fakt, że Mroczny Król Rayleigh ma haki ^^ Skoro pierwszy oficer poprzedniego króla taką zdolnością dysponuje, to chyba byłaby hańba, by pierwszy oficer przyszłego króla był od niego sporo słabszy


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#3 2012-05-19 20:55:37

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Haki

Co do tej całej ukrytej mocy woli D u Lufka mam mega sceptyczne nastawienie bo jak dla mnie to już przeginka i jazda po bandzie. Naprawdę pan Oda będzie musiał się postarać z niezłym wkrętem tego całego motywu żebym przestał zrzędzić. Sam sposób wykorzystania gumowych zdolności którymi dysponuje Luffy to istna poezja a jego starszy kolega po fachu ze świata Marvela mógłby się od niego uczyć więc po jaką cholerę wciskać coś w stylu zaklęć???

To samo tyczy się Zoro naprawdę dobra postać walcząca w zwarciu dopóki nie doszło do starcia z Ohmem gdzie nagle nasz szermierz zaczął strzelać cięciami. Myślałem że mnie krew zaleje na szczęście już więcej takich przypadków nie odnotowałem i Zoro jak na miecznika przystało wszystko wyjaśnia w bliskim kontakcie


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#4 2012-05-20 12:02:36

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Haki

Jeśli chodzi o "Getsugę Tenshou" w wykonaniu Zoro to mi to niespecjalnie przeszkadza i wręcz stwierdziłem, że to konieczność skoro przeciwnicy stają się coraz potężni Zresztą to i tak na razie nic w porównaniu do cięć Mihawka Ale fakt, mam nadzieję, że Zoro będzie miał do samego końca jakiś swój unikalny styl. Np. uwielbiam gdy robi to swoje "tornado" trzema mieczami, choć nie pamiętam jak ten atak się nazywa.
Co do woli D to trzeba pamiętać, że Haki zostało "zarejestrowane" u wielu postaci, które literkę D. obchodzą szerokim łukiem Skoro w Nowym Świecie Haki ma być na porządku dziennym i będzie go mogła używać pierwsza lepsza babinka dziergająca skarpetkę na bujanym fotelu to uważam, że to naturalna kolej rzeczy, żeby również Słomiani się trochę rozwinęli w tym kierunku


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#5 2012-05-20 16:59:08

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Haki

Mnie to troszkę irytuje, że zawsze główny bohater zawsze musi mieć wszystko, ale tu zgadzam się z Zoro, mimo mojej wielkiej irytacji, to rozumiem czemu tak jest, Luffy musi zadawać sobie radę w Nowym Świecie, nawet jeśli ma potężny owoc. Poza tym Haki, to najlepsza broń przeciwko owocom. Chciałabym by poza Luffym haki miał też Zoro, żeby mógł też walczyć z użytkownikami diabelskich owoców. Bo trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie zawsze będzie walczył z innym szermierzem, mimo, że zazwyczaj szuka osób, które posługują się mieczami ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-05-21 20:51:41

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Haki

A ja dalej będę stękał i jęczał że to przegięcie godnego tych całych przeklętych Szarniganów z Naruto przez które zbrzydło mi całe anime Wiem że OP jest zbudowany na bazie stereotypów jak choćby wiecznie głodny główny bohater (pewnie po części sam stał się ich wzorcem bo nie wiem od kiedy jest rysowany) ale spodziewałem się czegoś więcej tzn. jakiś chytrych sposobów na użytkowników owoców typu logia a nie posiadania przez Lufka broni przystosowanej do ich eksterminacji


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmasaże w Ciechocinku komornik warszawa ursus