Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-03 18:12:42

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Fairy Tail - z czym to się je? :)

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100309182313/fairytail/images/thumb/6/6b/FairyTailAttack.jpg/830px-FairyTailAttack.jpg

Fairy Tail jest jednym z moich nie/ulubionych tasiemców. Co to znaczy? A no zaraz się przekonacie
Miejscem akcji jest alternatywny świat fantasy, w którym gildie magów, smoki i gadające koty to zjawisko jak najbardziej normalne.

Fabuła zaczyna się od momentu w którym hojnie obdarzona przez naturę Lucy Heartphilia wyrusza w podróż, aby odnaleźć najsilniejszą i najsławniejszą gildię w całym państwie. W połowie drogi spotyka niejakiego Natsu - młodego, nieco głupiutkiego maga władającego ogniem. Razem z nim oraz jego nietypowym przyjacielem Lucy zostaje wplątana w niebezpieczną przygodę z której uchodzi cało tylko dzięki pomocy Natsu. Wtedy też wychodzi na jaw jego prawdziwa tożsamość... Okazuje się, że chłopiec należy do Gildii którą chciała odnaleźć Lucy: Fairy Tail. Ba, nawet jest jednym z jej najsilniejszych magów: Smoczym Zabójcą, znanym jako Natsu Dragneel czy też Salamander. Natsu zabiera Lucy do siedziby Fairy Tail, by mogła stać się pełnoprawnym magiem.

W czasie trwania serii poznajemy wielu innych bohaterów, bo przecież gildia nie może składać się z kilku osób. Można spokojnie założyć, że bohaterem głównym jest cała gildia, a przynajmniej drużyna złożona z kilku magów, po to by wykonywać zadania zlecone przez mieszkańców. A drużyna w której skład wchodzi Natsu i Lucy jest bardzo osobliwa... O tym szybko można się przekonać

A moje zdanie na temat tego anime? Całość usiłuje być głęboka i patetyczna, ale wychodzi to raczej miernie. W większości przypadków wręcz śmiesznie. To anime napełnia mnie agresją niemal po każdym obejrzanym odcinku, ale nawet nie wyobrażacie sobie jak wciąga...

Niewątpliwą zaletą anime są ciekawe przygody. Może nieco schematyczne, ale wciągają, co sprawia, że dopiero po chwili od obejrzenia odcinka dociera do mnie że to co dopiero widziałam było zbyt naiwne czy głupie. Właściwe to w trakcie oglądania nie zwraca się na takie rzeczy uwagi, bo nie ma na to czasu.

Zgrabnie dobrana muzyka sprawia, że widz daje się wciągnąć w świat magii. Postacie często zachowują się nienaturalnie, są przerażająco naiwne, nierozsądne, ale jakoś idzie to wytrzymać. Nie da się ich nie lubić, nawet kiedy mają biust o miseczce D. Wśród członków gildii chyba nie ma osoby która darzyłabym niechęcią.

Podsumowując... Jeśli ktoś szuka czegoś poważnego i z drugim dnem, to może być przerażony ilością patetycznych przemów, niepotrzebnych poświęceń, nawróceń przeciwników oraz nagminnym używaniem techniki "friends no juutsu" zwaną tutaj "siłą uczuć". Wg mnie to anime może przemawiać głównie do młodszych widzów, starszch pewnie sporo rzeczy zniechęci... Chyba, że będą oglądać je pod kątem lekkiej komedii, a nie dobrego shounena. Ja tak zrobiłam i mam się z tym dobrze ^^

Wzorem ocen na tanuki.pl, gdybym miała podsumować moją ocenę cyferkami to byłoby to kolejno:
postaci: 8/10   
grafika: 9/10
fabuła: 6/10   
muzyka: 10/10
co daje wynik powyżej 8. Więc oglądać warto


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-03 21:07:04

agacia20

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

ja ostatnio zaczęłam oglądać Fairy Tail i się zakochałam ^^ wiele osób mi je polecało więc miałam duże oczekiwania ale się nie zawiodłam ;D a Natsu jest genialny


http://img401.imageshack.us/img401/4411/sygnaxm.jpg

'Jeśli nie masz wyjścia... Zrób je!
~Edward Elric

Offline

 

#3 2012-04-03 21:45:33

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Ja niestety jeszcze nie zaczęłam, bo brak czasu, ale może...jak go znajdę, to czemu nie.
Dosyć fajnie się zapowiada, nawet dobre oceny ma. Tylko mam nadzieję, że to nie kolejny tasiemiec


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#4 2012-04-03 22:35:08

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Kahlan napisał:

Tylko mam nadzieję, że to nie kolejny tasiemiec

Borąc pod uwagę fakt, że ma już 124 odcinki, manga ma 277 chapterów i nie zapowiada się żeby się w najbliższym czasie skończyła. Ba, powiedziałabym nawet, że dopiero zaczyna się rozkręcać.
Zapowiada się raczej na tasiemca ^^


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#5 2012-04-03 23:43:44

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Kilka miesięcy temu obejrzałem kilka odcinków i jakoś mnie nie porwało... ale z drugiej strony podobnie miałem z OP, a teraz nie wyobrażam sobie życia bez moich ulubionych piratów Więc gdy znajdzie się trochę wolnego czasu to pewnie jeszcze wrócę do Fairy Tail, szczególnie, że taki opis może zachęcić


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#6 2012-04-04 11:27:56

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Skoro to tasiemiec, to nie wiem czy mam na takie "siłę", bo wolę oglądać coś krótkiego, i się nie przywiązywać...
Bo łatwo jest się wtedy rozczarować jak nagle przestaną lecieć odcinki


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#7 2012-04-04 16:45:38

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Fairy Tail to jedno z najlepszych anime na świecie ! nie wiem tylko dlaczego D.Lilith dała dla fabuły 6/10.
fabuła jest naprawdę wciągająca i fajna. nie podoba mi się tylko jeden moment: gdy aknologia przylatuje na wyspę Tenrou i rozpierdziela wszystkich trochę to głupie ale aknologia fajnie wygląda. myslę że anime powoli będzie sie zbliżalo do końca, a na samym końcu natsu spotka Igneela w końcu ;D

Offline

 

#8 2012-05-07 17:03:16

yoogurth

Gość

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Jest to jedno z moich ulubionych anime ale ostatnio w moim rankingu spadaaa ... w dół ! Przedłużanie akcji na tej całej wyspie  zahamowało moją chęć do następnych epków.

 

#9 2012-05-07 23:39:41

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Pozwolę sobie napisać moje przemyślenia odnośnie mangi, gdyż tytuł ten sam, a chyba nie ma potrzeby tworzenia osobnego wątku. Jeżeli komuś się bardzo podoba FT, może sobie podarować mój post, jest on dosyć... niemiły dla tej serii.

Fairy Tail czytam praktycznie od kiedy manga została tłumaczona na wersję angielską. W sumie to nie wiem, co mnie do tego zachęciło, zwykle nie przepadam za takimi tytułami i nie zbliżam się do nich. Dla mnie jest przeciętne, a postaci faktycznie kojarzą się z tymi z Rave Mastera. Poza tym nie lubię, kiedy wszystko kończy się dobrze. Rozumiem, że głównym przesłaniem tego tytułu jest „moc przyjaźni” i takie tam, ale czasami warto zrobić coś, co kompletnie zszokuje czytelnika. Do tej pory nie zarejestrowałam jakiegoś większego poświęcenia (nie licząc Ur i chyba Simona? Tak mu było?). Każda akcja kończy się sromotną porażką złej strony mocy i całkowitym tryumfem „wojowników światła”. Może trochę przesadzam, ale takie jest po prostu moje zdanie. Mashiro mógłby poświęcić chociaż Makarova, czy Gildartza… a tak, członkowie FT co by się nie działo wychodzą z tego cało (albo wracają do sił).
Przykład z Mirijane (czy jak jej tam), niby poświęciła się dla dobra siostry, a i tak żyje i ma się prawie dobrze.
Swojej ulubionej postaci także nie mam. No może, na początku lubiłam Erzę, jako tą stałą i zdeterminowaną, bez zbędnego zastanowienia podejmującą się najtrudniejszych misji, ale z Erzy zrobiły się ciepłe kluchy. Do tego wszystkiego mam wrażenie, że z chaptera, na chapter bohaterkom rosną piersi, a w całej krainie zaczyna brakować materiału. Nie to, żebym miała jakieś większe zastrzeżenia do wyposażenia postaci w mangach (przecież to rutyna), po prostu czasami jest tego za dużo. Mamy bajkową otoczkę, wartościowe motto, przyjemną dla oka kreskę… mam wrażenie, że wszystko w tym tytule jest słodkie, nawet krew( ach te nietypowe rozwiązania problemów przy pomocy samookaleczenia). Dobra, przestanę może minusować, bo jednak czytam FT do tej pory, ciekawe dlaczego? Musi być jednak coś w tej mandze, co mnie przy niej zatrzymuje (chyba to ciekawość co będzie z Gerardem i Erzą). Może to ciekawość odnośnie tego, czy autor postanowi zrobić coś, co mnie zaskoczy?
Widziałam tylko pierwszy odcinek anime, zrezygnowałam gdy tylko usłyszałam głosy seyu i zobaczyłam jakieś okręgi przy korzystaniu z magii, podziękowałam. Anime jest jeszcze bardziej słodkie, niż manga.

Nawet daruję sobie wystawienie oceny.

Ostatnio edytowany przez R. (2012-05-07 23:40:13)



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#10 2012-05-08 10:00:59

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

R, ja mam praktycznie tak samo Ale jednak w tym przypadku wole anime od mangi. Mange czytam, ale anime ma jakiś taki bardziej przystępny klimat. No i wspaniałą muzykę, która czasem buduje takie napięcie że naprawę można nie zauważyć, że właśnie widziana scena była zupełnie bez sensu
Ba, nawet fillerowanie wychodzi tam dobrze. Odcinek z walką z Aknologią, był w połowie fillerem, a mogłabym stwierdzić, że był bardziej przemyślany i udany niż to co było w mandze


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#11 2012-05-08 10:25:33

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Całkiem możliwe, jednak ja nie byłam w stanie podjąć się wyzwania obejrzenia anime. Widziałam kilka odcinków, jednak odpychało mnie, wcześniej już wspomniane, wykorzystywanie magii w postaci kręgów i właśnie część ścieżki dźwiękowej, a konkretniej openingi i endingi. Jednak muszę przyznać, że większość utworów jest niesamowitych, najbardziej przypadł mi do gustu Theme Erzy, dokładnie odwzorowuje jej osobę, wystarczy sobie go przesłuchać, żeby ją poznać. Cały czas gości na mojej mp3. Fairy Tail theme też był niezły. Jednak w końcu nie trzeba oglądać anime, żeby umilić sobie czas słuchaniem jego ścieżki, dlatego przy tym pozostanę.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#12 2012-05-08 11:40:41

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Fairy Tail - z czym to się je? :)

Openingi i endingi są... straszne. Do tej pory nie było ani jednego który byłby w ogóle moim zdaniem znośny. Nie namawiam broń boże do oglądania, bo ktoś kto gustuje w seinenach musi mieć naprawdę stalowe nerwy, żeby przebrnąć przez tonę cycków, wszystkie przypadki "friends no juutsu", nienormalnych nawróceń czy patetycznych przemów: "uciekajcie, ja was uratuję". Jak już pisałam: to anime jest naprawdę dobre dla młodszych widzów, których nie razi totalne odrealnienie stosunków międzyludzkich.
Ja naprawdę lubię shouneny, nawet te nieskomplikowane, ale niech one będą logiczne. A tego niestety w FT troszkę brakuje.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plhotel spa ciechocinek BoĂŽtes de vitesses automatiques Hummer