Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-15 00:07:01

 Mikkan

Kucharz Okrętowy

25386311
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Shaman King/Chrno Crusade
Ulubione anime: Baccano/Nabari no ou
Wiek: 19

Natsuo Kirino

Natsuo Kirino jest chyba moją ulubioną japońską pisarką. W Polsce zostały wydane jej trzy książki: "Groteska", "Prawdziwy świat" oraz "Ostateczne wyjście" (ostatniej, uważanej za najlepszą, jeszcze nie czytałam, gdyż nie mogę jej nigdzie kupić). Jej powieści nazywane są kryminałami, ale moim skromnym zdaniem to ciężko je tak nazwać. Autorka głównie skupia się na psychice swoich bohaterów, tak że możemy ich zrozumieć, wejść w nich i patrzeć na świat ich oczyma. Owszem, zawsze towarzyszy jej książką motyw zabójstwa, ale prawdą jest, że Kirino podchodzi do tego z niejakim dystansem. Najważniejsze jest to, jak ludzie reagują i co czują, a nie sam fakt zbrodni i wszelkich intryg z nią związanych.

Uwielbiam styl pisania autorki, choć trzeba przyznać, że powieści, mimo że ciekawe, to jednak nie porywają do tego stopnia, że rzucasz wszystko i czytasz książkę od deski do deski. Jeśli się oderwiesz to nie masz tego uczucia zniecierpliwienia. Chcesz czytać i Ci się podoba, ale póki masz do roboty coś lepszego, to książka nie kusi.

http://i2.listal.com/image/27448/600full-natsuo-kirino.jpg



Ja byłam drzewem. I do tego z pewnością drzewem zdrewniałym, drzewem, które rodzi nagie nasiona, nasiona pozbawione zalążni, byłam rośliną nagozalążkową. Prawdopodobnie jakąś sosną, może cedrem. W każdym razie, z pewnością nie mogłabym być jakimś kwitnącym drzewem, które wabi ptaki i owady, aby zbierały się na jego gałęziach jak kwiecie. Byłam drzewem, które po prostu tylko egzystowało, zupełnie samo i tylko dla siebie. Byłam starym drzewem, grubym i twardym, a kiedy po moich gałęziach hulał wiatr, znajdujący się tam pyłek kwiatowy sam się rozsypywał. - Groteska

Ale w takim razie, czy zajmowałam pozycję jeszcze niższą niż śmieci? Czy tak miało wyglądać moje przeznaczenie, czy już zawsze miałam stać na skraju nieba i tylko obserwować migoczące wirowanie ciał niebieskich? Poczułam, że odkryłam jakieś nowe, osobiste źródło przyjemności. Bo gdy się nad tym zastanowić, prawdopodobnie właśnie taki los był mi pisany. - Groteska


http://desmond.imageshack.us/Himg268/scaled.php?server=268&filename=astrt.jpg&res=medium
"Teraz marzenie miało się spełnić. Ktoś powiedziałby, że marzenia się spełniają, ale... To, co się spełniło, nie było już marzeniem. Rozmyło się, zatarło, straciło znaczenie, więc po co się spełniło? Żeby mi pokazać, że nie warto marzyć?"

Offline

 

#2 2013-04-02 09:07:18

Ame

Majtek

Zarejestrowany: 2013-03-28
Posty: 15
Punktów :   

Re: Natsuo Kirino

poszukam którejś z pozycji w bibliotece może coś znajdę

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pldezynfekcja brwilno