Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-29 16:53:28

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Niedomówienia w One Piece

Specjalnie założyłam ten temat ponieważ są kwestie w mandze i anime, które nie były jakos specjalnie wyjasnione, lub dokończone, przez co, mogą powstawać pewne niedomówienia.
Dzięki temu wątkowi, będziemy mogli wspólnie dojść do czegoś, co gnębi danego użytkownika w sprawie mangi lub anime.

Zacznę od siebie, bo ostatnio nie mogę dojść do pewnego ładu z kwestią nazwiska. A dokałdnie nazwiska naszego kochanego Czarnobrodego. Marshall D. Teach, jak każdy dobrze wie, Edward Teach, to prawdziwy Czarnobrody i tu wiadomo co jest imieniem, a co nazwiskiem, ale jesli chodzi o anime, to nie jestem już taka pewna, bo dużo pzomieniali. W końcu rozbili imię i nazwisko Edward Teach, na Czarnobrodego i Białobrodego, wiec mogli zmienić również kolejność.


                                 Mokney D. Luffy
                                 Marshall D. Teach

To w takim razie nie rozumiem, bo u Luffy'ego wyraźnie widać, co jest imieniem, a jednak zawsze wydawało mi się, ze Marshall to imię, ale sprawdzałam i jest też używane jako nazwisko, poza tym załoga zwracała się do niego Teach, więc mówiła po nazwisku? To czemu do Ace'a nie zwracali się Portgas?

No i nie chodzi tu o to, że po japońsku się zaczyna od nazwiska, a w angielskim od imienia, bo Monkey, to angielskie nazwisko, tak jak Marshall czy Teach.


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#2 2012-04-30 11:02:02

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

Ala niektórych może to być dziwne, ale w OP, Teach to imię. Przynajmniej na to wszystko wskazuje Taki mały przekręt po prostu. Oda użył nazwiska sławnego pirata i stworzył z niego imię na swojej postaci. Może trochę dziwaczne, ale dlaczego nie?
Właśnie fakt, ze załoga Białobrodego zwracała się do wszystkich swoich po imieniu przemawia za takim twierdzeniem.
Ja nigdy nie miałam żadnych wątpliwości co do tego która część danych osobowych Czarnobrodego jest imieniem a która nazwiskiem Jakoś tak łatwo było mi to zaakceptować.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#3 2012-04-30 11:12:49

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

No mi właśnie nie jest łatwo znając dłużej prawdziwego Czarnobrodego, zawsze był Edawrd Teach, ale jesli jesteś w 100% pewna, to od dziś teach to dla mnie imię Postaram się przestawić


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#4 2012-04-30 11:16:17

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

Byłoby po prostu dziwne, gdyby tylko jednemu bohaterowi Oda przestawił kolejnością imię i nazwisko
Są co prawda artykuły w których ludzie piszą, ze Teach to jednak nazwisko, ale z punktu widzenia Japończyka takie coś byłoby bez sensu. Ba, żaden Japończyk nie pomyśli nawet, że Oda mógł najpierw umieścić imię, a potem nazwisko. Ewentualnie... Może w kącikach SBS już to tłumaczył...? Pozostaje nam tylko poczekać do wydania po Polsku tomików OP w których pojawia się Czarnobrody. Może ktoś już pytał jak to jest z tym imieniem i nazwiskiem


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#5 2012-05-01 12:21:59

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

Zależy, bo jeśli widać, że jest angielskie, to muszą z tym się liczyć, że jest zmieniona kolejność, bo nie wszystko tam jest z języka Japońskiego, więc imiona też nie muszą być, Jakoś Edward Newgate normalnie jest i chyba wiedzą co jest imieniem, a co nazwiskiem, czyli Marshall tak czy owak może nim być. Ale chyba tylko autor wie, co miał na myśli


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-05-09 01:47:04

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Niedomówienia w One Piece

No to może, żeby trochę pociągnąć temat to może takie pytanie Jak myślicie czy Sabo zginął wtedy jako dziecko czy może pojawi się jeszcze jako pirat, rewolucjonista, czy może też nowy towarzysz Słomianych? Gdzieś wyczytałem, że zostało potwierdzone, że Sabo nie przeżył, ale czy sam Oda w jakiś sposób się do tego ustosunkował? Ja osobiście liczę na to, że się pojawi i odegra jakąś interesującą rolę Byle tylko nie pojawiło się w związku z tym milion retrospekcji


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#7 2012-05-09 09:31:16

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

Mogę się założyć, że Sabo żyje Po prostu nie dopuszczam do siebie myśli, że mógłby być martwy. W ogóle ta cała sprawa z Sabo jest tak pełna możliwości, że aż mnie nosi ze szczęścia.
Osobiście uważam, że dano nam naprawdę mocny dowód na to, że chłopiec przeżył. Jego ciała nie odnaleziono, natomiast wiemy, ze Dragon chwilę po wybuchu przyniósł kogoś na statek rewolucjonistów. Oda przynajmniej w zamyśle chciał nam dać do zrozumienia, że Sabo mógł przeżyć. Tylko strasznie mnie zastanawia dlaczego Sabo, który przeżył nie pospieszył na ratunek uwięzionemu Ace'owi... Czyżby miał amnezje? No, ale Oda mógłby to jakoś ładnie wytłumaczyć gdyby chciał Ja zresztą uważam, że postać Sabo już się w mandze pojawiła, tylko nie znana z imienia i nazwiska.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#8 2012-05-09 11:48:26

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

A może specjalnie Oda dał nam do myslenia? Że Sabo mógł przeżyć, że Dragon dał go na statek, a tu się okaże, że to był ktoś inny. ^^ Po prostu to mogły być tylko zwłoki człowieka, ale to już czarny scenariusz. A jeśli już go uratował, to może po prostu nie mógł tam być, kto wie co było z jego ciałem, jakie obrażenia miał. Albo po prostu miał zakaz....nie wiadomo czym się zajmują rewolucjoniści tak naprawdę. I jaki Dragon miał w tym cel ratując Sabo, bo skoro uratował go, to czemu sam Dragon nie poszedł po Ace'a?


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#9 2012-05-09 13:07:41

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

Mógł uratować dlatego że Sabo był świetnym materiałem na rewolucjonistę. Silny, z dużym potencjałem, i co najważniejsze nienawidzący obecnej formy rządów młody gniewny. Natomiast co do młodego Ace'a (bo jak rozumiem pytasz czemu nie zwerbował go w młodości, a nie czemu nie ratował z szafotu) Dragon mógł:
a) nie wiedzieć o jego istnieniu (mało prawdopodobne ale zawsze)
b) nie mieć czasu po niego skoczyć
c) bać się spotkania z synem (kto go tam wie)
d) nie chcieć wiązać młodego bez potrzeby z niebezpieczną sprawą (Sabo i tak już nie miał za wiele do stracenia)
Ja to przynajmniej właśnie tak widzę.


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#10 2012-05-09 13:19:01

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

Przyznam, że bardziej mi chodziło, czemu go nie ratował przed egzekucją. No ale znając życie, był zajęty czymś innym, bo to jednak jeden z najważniejszych graczy i tak jak Shanks nie mógł przybyć od razu. Tak i jego mogło coś powstrzymać. Po prostu szkoda mi tego, że Dragon mimo swojej siły, nie zdołał uratować Portgasa (nawet go nie było jak wiadomo), chociaż z drugiej strony Oda nie zawahał się zabić dwóch gigantów na raz, więc musiał mieć jakiś głębszy plan dotyczący daleszej fabuły.
Ale jesli chodzi o Twoje argumenty dotyczące początków, to nawet pasowałyby.

Zoro napisał:

Gdzieś wyczytałem, że zostało potwierdzone, że Sabo nie przeżył, ale czy sam Oda w jakiś sposób się do tego ustosunkował?

Zoro, sam dobrze wiesz, że Oda potrafi nieźle namieszać i wyjść z sytuacji z genialnym pomysłem, czuję, że teraz będzie tak samo ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#11 2012-05-09 13:38:41

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

Ace dla Dragona jest... nikim. Więc po co miałby go ratować Ale Sabo musiałby przejść pranie mózgu, by zostawić jednego z braci w takiej sytuacji. No, chyba, ze z jakiegoś powodu wcale nie wiedział o schwytaniu Ace'a... To teoretycznie jest możliwe. Albo był w trakcie wykonywania misji...
http://images.wikia.com/onepiece/images … t_Sabo.png
Sabo gdyby żył wyglądałby mniej więcej tak. A trochę podobny do niego gostek pojawia się w mandze jako rewolucjonista. Po cichu liczę, ze to on ^^
http://2.bp.blogspot.com/_A8aI5SM36lg/T … o+copy.jpg
Zauważcie, że obaj są pokazani przez Ode z zakrytą połową twarzy. Ledwie widzimy włosy, a u obu panów są to niemal identyczne blond kędziorki ^^


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#12 2012-05-09 13:54:24

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

Powiem Ci, że rysunki dają do myślenia, bo widac jakieś podobieństwo. Ale tak z góry by go pokazał?
No masz rację, Ace był nikim, ale wiadomo, że był ważny dla jego syna, więc jednak mógł ratować. Widac Oda naprawdę ma głebszy plan.

Jeszcze inna kwestia, która przyciąga uwagę, to własnie ten tatuaż Ace'a, na pierwszym rysunku, jest prawidłowo namalowany.
Ogólnie bardzo mi się podobają koncepcje fanów, że tatuaż z przekreślona literką S, jest hołdem dla Sabo, ale sam Oda zdementował te "plotki" mówiąc, że to po prostu wtopa tatuażysty


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#13 2012-05-09 14:21:21

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Niedomówienia w One Piece

bardziej mi chodziło, czemu go nie ratował przed egzekucją

A jednak! ; D

Zauważcie, że obaj są pokazani przez Ode z zakrytą połową twarzy. Ledwie widzimy włosy, a u obu panów są to niemal identyczne blond kędziorki

Z tym że na drugim obrazku wszyscy mają zakryte twarze, co moim zdaniem trochę niszczy tą teorię. Poza tym Sabo nie miał bardziej zadartego nosa?

No, chyba, ze z jakiegoś powodu wcale nie wiedział o schwytaniu Ace'a... [...] Albo był w trakcie wykonywania misji...

To drugie wydaje mi się jednak bardziej prawdopodobne. Z Dragona byłaby d*pa a nie rewolucjonista gdyby udało mu się przegapić informację o egzekucji Ace'a. ; )
Przychodzi mi też na myśl że może Smok stwierdził po prostu że na bitwę przybyło wystarczająco wiele potężnych person żeby jego obecność była jeszcze potrzebna. Było nie było, Ace'a udało się uratować, a to co się stało potem można podpiąć pod zwykłego pecha.

Oda zdementował te "plotki" mówiąc, że to po prostu wtopa tatuażysty

Wtopa Ody raczej. Że też ma czelność tak na biednego tatuażystę zwalać. ; p


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#14 2012-05-09 14:54:54

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Niedomówienia w One Piece

Ja czuję, że Oda jednak wskrzesi Sabo, po to, żeby mógł jeszcze raz zginąć na przykład ratując Gumiaka A niech będzie trochę dramaturgii (: Co do Dragona to myślę, że powodem jego nie pojawienia się na egzekucji jest to, że mogłoby to zrujnować to na co tyle pracował. Skoro tyle lat pozostaje nieuchwytny to mogłoby to być nierozważne pojawiać się w samym centrum takiej rozpierduchy, szczególnie, że jest liderem Co do rysunków to myślę, że Sabo jeszcze nie widzieliśmy i gdy się pojawi to liczę na to, że będzie miał nadal swój oryginalny kapelusik jak i reszta "braci"


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#15 2012-06-14 23:26:28

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Niedomówienia w One Piece

Zoro, ale z Ciebie pesymista. Ja i tak mam wrażenie, że zginie ktoś kogo naprawdę lubię, może własnie Twój "imiennik". Bo w końcu jest takim najbliższych kumplem naszego kapitana, bo nie rozumiem czemu miałby wskrzesic kogoś, by go zaraz zabić? Chociaż Ace'owi nie dał pożyć ^^  No ale zgodzę się z tym, że tamten chłopak to napewno nie był Sabo, to by było zbyt piękne. No i tu moje pytanie się pojawi, co z jego kapeluszem? Został rozszarpany przez wybuch i zatonął, czy jednak ktoś go zabrał?
Bo nie wydaje mi się, by Sabo był pokazany bez niego, gdyby go gdzies cały czas miał, prawda?


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plciechocinek hotel wellness komornik sądowy warszawa